П?

Як довго можна зберігати Смузі?

В.

Довготривалість зберігання Смузі залежить від вибору інгредієнтів, оскільки різні рослинні компоненти мають різний термін придатності до споживання. Чим свіжіші складники, тим довше вони будуть зберігатися. І, зрештою, для того, щоб Смузі довше не втрачали необхідні нам поживні речовини, потрібно тримати їх подалі від тепла, світла і кисню (через окиснення). Для цього бажано зберігати їх в герметичному контейнері. Хорошим варіантом буде скляна посудина з кришкою, яку можна тримати в холоді.

П?

В який час дня краще пити Смузі?

В.

Переважно найкраще пити Смузі зранку в якості сніданку. Оскільки на голодний шлунок поживні речовини в Смузі є особливо ефективними, то ви зможете розпочати ваш день бадьорими. Але навіть після заняттям спорту цей коктейль є відмінним постачальником енергії. Зрештою, ви самі зможете вирішити, коли Смузі принесе вам більшу користь у вашому щоденному графіку.

П?

Чого не повинно бути в Смузі?

В.

Не рекомендовано: ніяких продуктів, сильно оброблених хімікатами, не дозрілих овочів і фруктів, кухонної солі, а також білого цукру, оскільки вони надзвичайно знижують оздоровчий ефект Смузі. Так само не радиться додавати жирні молочні продукти - домашнє молоко, сметану, вершки, тому що вони сприяють підвищенню кислотності.

П?

Чи можна використовувати заморожені інгредієнти в Смузі?

В.

Так – це цілком допускається. В основному Смузі готують з якомога свіжіших продуктів, але це не завжди можливо. Особливо взимку можна використовувати заморожені фрукти та ягоди. Це не означає, що вони повинні мати менше поживних речовин. Краще використовувати екологічно чисті заморожені фрукти, зібрані влітку у своїй місцевості, ніж свіжі, які подолали велику відстань з інших країн.

П?

Які рідини підходять для Смузі?

В.

Це залежить від того, чого ви хочете досягти. Для особливо високого оздоровчого ефекту найкращим інгредієнтом є чиста вода. Якщо ваш напій має бути м’якшим і кремовим, то можна додавати молоко. Для веганного Смузі замість коров’ячого молока можна використовувати рослинне (з горіхів, рису, а також кокосу).

П?

Які овочі підходять для коктейлів?

В.

Дуже добре підійдуть овочі, у яких мало крохмалю або які не містять його взагалі. До них відносяться: помідори, огірки, перець, селера або авокадо. Крохмальні овочі в Смузі ускладнють травлення, і особливо, коли їх змішати з фруктами, вони можуть призвести до газоутворення в кишківнику. В основному багато крохмалю міститься в коренеплодах: моркві, кольрабі, редьці, ріпі або буряках. Проте ми радимо вам самим спробувати, які комбінації найкраще засвоює ваш організм.

П?

Скільки можна пити Смузі в день?

В.

Оскільки Смузі корисний і смачний, то багато хто починає його вживати у великих кількостях. Хоча високопродуктивний блендер подрібнює інгредієнти, все ж таки усі складники напою повинні перетравлюватися бактеріями, які знаходяться в ШКТ. Проте тільки певний їх вид може переробляти речовини багатьох рослин, і не всі люди мають в своєму КШТ багато цих бактерій. Тому для початку буде достатньо дозволити собі один стакан Смузі (250мл) в день і поступово напротязі тижня збільшувати прийом даного напою. Це дасть змогу нашому кишківнику адаптуватися, щоб кількість перетравлювальних бактерій збільшилася, аби не призвести до перевантаження травної системи. Загалом немає певного визначеного об’єму при вживанні Смузі, проте не слід переборщувати, особливо початківцям.

П?

Що корисніше, Фреш чи Смузі?

В.

При приготуванні фрешу з фрукта вичавлюють тільки сік, вручну або за допомогою соковижималки, а все, що залишається після віджиму- викидають. Тож для того, щоб отримати денну порцію потрібних нам вітамінів у фреші, знадобиться багато плодів, які після використання викидаються. В смузі ж, на відміну від фрешу, використовуються цілі овочі та фрукти, де всі поживні речовини залишаються у склянці. У цьому коктейлі зберігаються усі харчові волокна, багаті клітковиною, які дуже важливі для нашого збалансованого травлення. Соком ми можемо задовільнити спрагу, а Смузі може ще й втамувати голод.